نسخه چاپي

کتب جدید 

«تفسیر سوره‌ی مجادله» و «معیشت مؤمنانه» به عنوان جدیدترین آثار انتشارات انقلاب اسلامی به سی‌امین نمایشگاه کتاب رسید

با همت انتشارات انقلاب اسلامی دو کتاب «تفسیر سوره‌ی مجادله» حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) و «معیشت مؤمنانه» آشنایی با چهار مفهوم زهد، رفاه، تجملگرایی و اشرافیگری در کلام رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه) در غرفه انتشارات انقلاب اسلامی، سالن ناشران عمومی(آ4)، راهروی 1 به عنوان جدیدترین آثار این انتشارات در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
پیش‌از این، انتشارات انقلاب اسلامی سه کتاب «بدان ایدک‌الله» نصایح رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه) به طلّاب، «حُسنِ مَطلَع» پیامهای نوروزی امام خمینی(قدّس‌سرّه) و آیت‌الله خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)، «صورت و سیرت انقلاب» در بیانات رهبر معظّم انقلاب در اولین روز نمایشگاه معرفی و عرضه کرد.


1-    «تفسیر سوره‌ی مجادله» حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)
این کتاب متن ویراسته‌ی جلسات تفسیر سوره‌ی مجادله است.
این جلسات در دوران مسئولیت ریاست جمهوری معظّمٌ‌له در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری در هفت نوبت از هفدهم اردیبهشت تا یازدهم تیرماه 1361 برگزار شده و تمامی 22 آیه‌ی این سوره مورد بحث قرار گرفته است.
ایشان درباره‌ی علّت انتخاب این سوره و سوره‌های بعدی که متن آن بزودی منتشر می‌شود می‌فرمایند:
«علّت اينكه اینجا را انتخاب كرديم اين است كه سوره‏هاى جزء بيست‏‌وهفتم و بيست‏‌وهشتم و اين حدود، غالبا سوره‌‏هاى مدنى است و از سوره‌‏هايى است كه در مدينه‏‌ى طيّبه بر پيغمبر اكرم نازل شده و مربوط است به بعد از تشكيل حكومت اسلامى، يعنى مثل وضع كنونى ما.
نوع مطالب و مسائلى كه بعد از تشكيل حكومت براى يك جامعه لازم است با نوع مطالب و مسائلى كه [مربوط به] حين مبارزه‏‌ى مردم براى تشكيل حكومت اسلامى است فرق ميكند؛ كمااينكه شما در جامعه‏‌ى خودمان هم اين را مشاهده ميكنيد. امروز شما يك مسائلى داريد كه اين مسائل قبل از بهمن 57 براى شما وجود نداشت، مطرح نبود؛ آن روز مسائلى داشتيد كه امروز براى شما مطرح نيست. مثلاً مسئله‌‏ى منافقين و مسئله‏‌ى نفاق، مسئله‌‏ى عدالت اجتماعى، مسئله‏‌ى حكومت، مسئله‌‏ى جهاد در جبهه‌‏هاى جنگ و ده‏‌ها مسئله از اين قبيل، مسائل عمده‏‌ى بعد از تشكيل حكومت است و اين مسائل همان مسائلى است كه در آيات مدنى بيشتر به آنها پرداخته شده.»
امید است جامعه‌ی اسلامی ایران به‌خصوص جوانان آینده‌ساز کشور هرچه بیشتر با مفاهیم و معانی بلند قرآن کریم این چراغ هدایت بشر آشنا شده و به وظایف خود در تحقّق جامعه‌ی اسلامی عمل کنند. ان‌شاءالله
برای تهیه‌ی این کتاب اینجا را کلیک کنید.
2-    حیات طیبه؛ «معیشت مؤمنانه» آشنایی با چهار مفهوم زهد، رفاه، تجملگرایی و اشرافیگری در کلام رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه)
انسان متکامل در بینش الهی، هم به آبادانی دنیا میپردازد و هم به آبادانی آخرت، و حاصل این دو، رسیدن به حیاتی است که در اصطلاح قرآنی از آن تعبیر به «حیات طیّبه» شده است. حیات طیبّه در سایه‌ی رشد اخلاقی فردی و پیشرفت معنوی، علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و دستیابی به عدالت اجتماعی به دست می‌آید.
مؤلفه‌های متعددی را میتوان برای دستیابی به این هدف و آرمان بلند برشمرد. رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه‌العالی) با احاطه‌‌ی بسیار خوبی که بر راهکارهای رسیدن به حیات طیّبه دارند بسیاری از این مؤلفه‌ها را در بیانات خود به صورت شیوا و رسایی بیان فرموده‌اند. بر این اساس انتشارات انقلاب اسلامی، با هدف معرفی این مؤلفه‌ها با پژوهش در بیانات معظّمٌ‌له اقدام به چاپ این کتاب نمود.
کتاب 176 صفحه‌ای «معیشت مؤمنانه» به کوشش ابوالقاسم کریمی در چهار فصل با موضوع زهد، رفاه، تجملگرایی و مصرف‌زدگی و اشرافیگری چاپ و عرضه شده است.
برای تهیه‌ی این کتاب اینجا را کلیک کنید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: