نمایش محصول

فلسطين

از منظر رهبر انقلاب اسلامي

درباره کتاب

بر هيچ‌‌كس پوشيده ‌نيست كه انقلاب اسلامي ايران بر پايه‌‌ي مباني دين مبين اسلام به ‌وجود آمده است. بر همين اساس حمايت از منافع جهان اسلام و بالخصوص ملتهاي مظلوم مسلمان از اولين شعارهايي بود كه توسط بنيانگذار مقدس جمهوري اسلامي قدّس‌سره مطرح ‌گرديد.
اين در حالي‌ بود كه رژيم منحوس پهلوي جزو اولين دولتهاي اسلامي بود كه اسرائيل اين دولت جعلي را به رسميت شناخته بود.
آرمان امام‌ خميني قدّس‌سره جان تازه‌‌اي به پيكر انتفاضه دميد و ابتكار تعيين جمعه‌‌ي آخر ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهاني قدس» عامل ماندگاري مسأله‌‌ي فلسطين گرديد.
پس از ارتحال آن حكيم الهي، عَلَم اين آرمان‌خواهي بر دوش خلف صالح او يعني حضرت آيت‌‌الله خامنه‌‌اي دام‌ظلّه‌العالي قرار گرفت.
گستره‌‌ي اطلاعات معظّمٌ‌له و اشراف ايشان بر مباني فقهي، تاريخي و سياسي مسأله‌‌ي فلسطين، هر محقق و شيفته‌‌ي علم را به پاي سخن ايشان مي‌‌كشاند.
اثر حاضر تلاشي ناچيز به منظور تسهيل استفاده‌‌ي علاقه‌‌مندان بهره‌‌مندي از محضر ايشان است.

صفحاتی از کتاب

روز قدس؛ روز اسلام، انسانيّت، انقلاب و امام


امروز روز بزرگ و جهانى قدس است، روز تجمع آرمانهاى مسلمانان جهان در يك كلمه و در يك جمله است، روز اتحاد صفوف همه‌‌ى مسلمانان از همه‌ى ملتها و كشورهاست، روز اسلام است، روز انسانيّت است، روز انقلاب است و روز امام ماست.

مسأله‌‌ى فلسطين؛ مهمترين مسأله‌‌ى دنياى اسلام


مسأله‌‌ى فلسطين، مهمترين مسأله‌ى دنياى اسلام است. هيچ مسأله‌‌ى بين‌‌المللى‌‌اى در دنياى اسلام از اين بالاتر نيست؛ چون تسلّط غاصبانِ سرزمين فلسطين و قدس بر اين بخش از پيكر امّت اسلامى، منشأ بسيارى از ضعفها و دشواريها در دنياى اسلام است.
اميدواريم خداى متعال بركات و فضل خود را بر ملت فلسطين و بر دنياى اسلام نازل كند و آنها را مشمول لطف و نصرت خود قرار دهد. ما آفاق را روشن مى‌بينيم. ما با ايستادگى، آينده‌ي خوبى را براى دنياى اسلام و فلسطين پيش‌بينى مى‌كنيم. ما معتقديم كه مرگ دنياى اسلام و ذلّت و تحقير نهايى او روزى است كه در مقابل فزون‌‌طلبى استكبار و صهيونيسم عقب بنشيند و تسليم آن شود. اميدواريم خداوند چنين روز و چنين وضعيّتى را هرگز براى دنياى اسلام پيش نياورد.
ما يقين داريم با ادامه‌‌ى مبارزات مردم مسلمان فلسطين و حمايت جهان اسلام، فلسطين به فضل الهى آزاد مى‌شود و بيت‌‌المقدّس و مسجدالاقصى و ساير نقاط آن سرزمين اسلامى به آغوش جهان اسلام باز ‌شاءالله. والله غالب على امره.

موضوعات مهم

اهميّت و جايگاه انقلاب اسلامي و مساله‌ي فلسطين براي جهان اسلام/ انقلاب اسلامي و مساله فلسطين/ نقش استکبار جهاني در مساله فلسطين/ عبرتها و درسها/ مسئوليّت مردم فلسطين و امت اسلامي/ جنايات کم نظير اسرائيل و سکوت مجامع بين‌المللي و دولتها/ راه حلها/ شبهات در مساله‌ي فلسطين و وظيفه‌ي روشنگري/ آينده‌ي روشن فلسطين
movie
فلسطين