اخبار
اخبار


  نسخه چاپي
  همزمان با ماه مبارک رمضان؛
   

  رساله نماز و روزه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای ( مدظله العالی ) منتشر شد

  "رساله‌ی نماز و روزه" مشتمل بر آخرین فتاوای  مرجع عالی‌‌قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف به کوشش انتشارات انقلاب اسلامی به زیور طبع آراسته گردید.

  این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی می‌باشد، انعکاس دهنده‌ی جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌العالی) در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف می باشد.

  یکی از مهم‌ترین ویژگی ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده نویسی مسائل آن می باشد به گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان پذیر گردیده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.

   در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسائل شرعی کمک می‌کند.

  همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله‌های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است.

   شایان ذکر است که معظّمٌ‌له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام نموده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.

  این اثر در 160 صفحه و در قطع رقعی جهت استفاده‌ی عموم مؤمنین و مقلّدین رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه‌العالی)  منتشر گردیده است و از هفته آینده علاوه بر کتاب‌فروشی ها، در پایگاه اطلاع رسانی انتشارات انقلاب اسلامی به نشانی book-khamenei.ir عرضه می شود.

  نظرات بینندگان
  کاربر مهمان
  1400/01/26 6:32
  0
  0
  با سلام و خسته نبا شید..خدا قوت ‌ ممنون .در این زمان برای بسیاری از جوانان این اثر بسیار لازم بود . با تشکر اجازتون با بی بی دو عالم.
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: