اخبار
اخبار


  نسخه چاپي
  به مناسبت ایام شهادت مولای متقیان، مولی‌الموحدین علی‌بن‌ابی‌طالب(ع)؛
  کتاب نقش نگار 

  نگاهی به کتاب «نقش نگار» مروری بر زندگانی امیرالمؤمنین علی(ع) در کلام رهبر انقلاب

  کتاب نقش نگار شامل سخنرانی‌های رهبر معظّم انقلاب در باب زندگانی پربار و پرفراز و نشیب امام علی(ع) است که در مناسبت‌های مختلف از بدو انقلاب تا به امروز از سوی معظّم‌ٌله بیان شده است؛ مجموعه‌ای ارزشمند که متضمّن نکاتی عمیق و دقیق از دریای معارف علوی و تحلیل‌هایی عالمانه و جامع، مستند به منابع تاریخی معتبر، و با رویکردی سیاسی اجتماعی به سوانح زندگانی امیرالمؤمنین(ع) است.

  همچنانکه در مقدّمه‌ی کتاب ذکر شده، سخنان رهبر معظّم انقلاب اسلامی، درباره‌ی زندگانی و ابعاد مختلف شخصیّت ممتاز و کلمات نورانی امیرالمؤمنین(ع) را می‌توان در ذیل سه بخش و عنوان عمده تنظیم کرد:

  1. فرازهایی از زندگی امیرالمؤمنین(ع)
  2. شخصیّت امیرالمؤمنین(ع)
  3. سخنانی از امیرالمؤمنین(ع)

   مطالب «نقش نگار» شامل نخستین بخش از این بخش‌های سه‌گانه است و دو بخش دیگر نیز در آینده‌ای نزدیک در قالب آثاری مجزّا تنظیم و منتشر خواهند شد.

  گردآوری و تنظیم سخنان رهبر انقلاب درباره‌ی ادوار مختلف زندگانی امیرالمؤمنین(ع) در این اثر، بر مبنای ترتیب تاریخی وقایع بوده و این سیر، در تمام فصول کتاب کاملاً رعایت شده است؛ به گونه‌ای که کتاب در فصل اوّل با مطالبی درباره‌ی دوران نوجوانی و جوانی امام(ع) و ایمان آوردن ایشان به اسلام آغاز می‌شود و در آخرین فصل با مطالبی درباره‌ی واقعه‌ی شهادت ایشان با عنوان «سوزناکترین داغ تاریخ» پایان می‌یابد. برای تهیه و خرید این کتاب ارزشمند علاقه‌مندان می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: