اخبار
اخبار


  نسخه چاپي

  کتاب عدالت؛ عدالت و عدالت‌خواهی اندیشه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای 

  کتاب عدالت؛ عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شد

  اثر جدید انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «کتابِ عدالت» مجموعه‌ای گردآوری شده از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی که نگاهی به جایگاه «عدالت و عدالت‌خواهی» در اندیشه‌ی معظّمٌ‌له دارد منتشر شد.

  این کتاب با رویکرد کاربردی تدوین شده و در آن سعی شده به مسائلِ عینی و سوال‌های مهم در حوزه‌ی بحث عدالت‌خواهی از منظر رهبر انقلاب اسلامی پاسخ داده شود.

  رهبر انقلاب طی سخنان خود در این کتاب به مسائلی مانند اهمیّت عدالت و عدالت‌خواهی، عرصه‌های تحقق عدالت، چگونگی عدالت‌خواهی و بایدها و نبایدهای آن اشاره دارد و در ادامه این کتاب در چهار گفتار اصلی به تبیین این موضوعات براساس بیانات ایشان پرداخته است.
  درسهایی از نهج‌البلاغه، دستاوردهای نظام اسلامی در گسترش عدالت، نگاهی به اقدمات رهبری در حوزه‌ی عدالت‌گستری و تذکرات رهبر انقلاب برای دنبال کردن عدالت‌خواهی به عنوان بخش‎های مکمل این کتاب محسوب می‌شوند.  بخش پایانی این کتاب 80 صفحه‌ای که با عنوان پیوست یک و دو آورده شده شامل متن کامل فرمان هشت ماده‌ای رهبر انقلاب به سران قوا درباره‌ی «مبارزه با مفاسد اقتصادی» و همچنین فهرستی از بیانات مهّم رهبر انقلاب برای مطالعه‌ی بیشتر در زمینه‌ی «عدالت اجتماعی» است.

  همچنین گفتنی است که در این کتاب سعی شده با ادبیاتی جدید و استفاده از ظرفیت‌های تصویری و گرافیکی دو عرصه‌ی «نظر و عمل» به یکدیگر نزدیک شده و محتوایی ناظر به پیگیری و تحقق بیش از پیش آرمانِ عدالت در اختیار مخاطبین و به‌خصوص «جریان مومن انقلابی» قرار گیرد.

  علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ی کتاب عدالت اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: