اخبار
اخبار


  نسخه چاپي

   

  بیانات رهبر معظّم انقلاب درباره‌ی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال منتشر شد

   پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هدیه‌ی الهی به مردمان این عصر بود که حاصل خون قلب و خون دل عالمان، صالحان، مجاهدان و آحاد مردم غیور این مرزوبوم در بیش از هزار سال گذشته است.

  رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی سال 1396 نیز با ریل‌گذاری جدیدی برای اقتصاد مقاومتی فرمودند:

  «اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجّه قرار بگیرد، ممکن است چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این میبینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطه‌ی کلیدی و مهمّی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم، و از مسئولین و افراد شاخص و از آحاد مردم بخواهیم که همه‌ی همّت خود را بر روی آن نقاط کلیدی متمرکز کنند؛ به نظر من علاج در این است که این نقطه‌ی کلیدی را امسال درست شناسایی کنیم. به اعتقاد من این نقطه‌ی کلیدی عبارت است از تولید، تولید داخلی؛ و اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان؛ اینها آن نقاط کلیدی اصلی است.»

  این رهنمود، انتشارات انقلاب اسلامی را بر آن داشت تا در راستای وظایف و مأموریّتهای خود، کتابی را در این موضوع تدوین نماید. از آنجا که سال گذشته، کتاب «اقدام و عمل» از محصولات این انتشارات، به‌طور مبسوط و مفصّل به بحث «اقتصاد مقاومتی» پرداخته است، مخاطب گرانقدر را به آن کتاب ارجاع میدهیم و با مرور سریع اهمّ ویژگیها و مؤلّفه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش دوّم، تمرکز کتاب را در بخش سوّم و چهارم بر موضوع اشتغال و تولید قرار خواهیم داد. شایان ذکر است که بخش اوّل کتاب به کلّیّاتی در موضوع شعار سال، اختصاص یافته است.

  اگرچه نام کتاب «شعار سال» است امّا واضح است که تا رسیدن به اقتصادی مستحکم، و تا حلّ مشکل اشتغال و رونق تولید ملّی، این کتاب میتواند نصب‌العین آحاد مردم و مسئولان قرار گیرد.

  علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ی کتاب شعار سال اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: