اخبار
اخبار


  نسخه چاپي
  مروری بر تفسیر سوره برائت، آیه ۷۱:
   

  تفسیر برائت(۲۸) | روح انقلابی اسلام، امر به معروف و نهی از منکر است

  معرفی بخشهایی از کتاب تفسیر سوره برائت در ایام ماه مبارک رمضان

  * بخش بیست و هشتم؛ تفسیر آیه ۷۱
  * روح انقلابی اسلام، امر به معروف و نهی از منکر است
  امر به معروف و نهی از منکر، ضامن بقا و دوام اسلام است؛ یعنی اگر این واجب نباشد و بدان عمل نشود، آن روح صحیح اسلامی در جامعه باقی نخواهند ماند و ازبین خواهد رفت، و به ‌تعبیر ‌دیگر، روح انقلابیِ اسلام، زایل خواهد شد...
  مسلمانان در حرکت به‌سویِ خدا وظایفی هم دارند. در‌ مجموع، وظیفه‌ی آنها، قدم‌ برداشتن در این مسیر است. نماز یک مسلمان، روزه‌ی او، حجّ او و سایر تکالیفش، همه گامهای او است که در این جادّه‌ی تکامل باید یکی پس از دیگری بردارد تا او را در این مسیر معیّن به ‌جلو ببرد؛ لذا بر شما واجب کرده‌اند در طیّ این مسیر مواظب خود باشید که خسته نشوید و بی‌صبری شما را نگیرد و هوای نفس، و سگِ خشم و غضب، و خوک شهوت بر شما چیره نشود و شیطان فریبتان ندهد.
  علاوه‌بر همه‌ی اینها، باید مواظب باشید برادران مسلمانتان اشتباه نکنند و اگر دیدید مسلمانی از جادّه و هدف دین منحرف میشود، جلوی او را بگیرید؛ یا اگر دیدید عدّه‌ای پیرو مکتبی بیگانه‌ شده‌اند، جلوی آنان را بگیرید؛ اگر دیدید قافله‌سالار اشتباه میرود، باید مانعش شوید؛ اگر دیدید فساد اخلاقی آمده، باید گرگ فساد را از فرد و اجتماع دور کنید؛ اگر دیدید کاروان از حرکت باز ایستاد، تا فرصت از ‌دست نرفته و گرم هستند و دشمن چیره نشده، کاروان را به‌حرکت در‌آورید؛ چون در شب گرگها حمله خواهند کرد.

  * تفسیر سوره برائت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، صص ۴۶۱ تا ۴۹۹(خلاصه).
  منبع: khamenei.ir

  علاقمندان می‌توانند برای تهیه‌ی کتاب «تفسیر سوره‌ی برائت» اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: