اخبار
اخبار


  نسخه چاپي
  حدیث هفته
   

  * اهتمام به امور مسلمانان

  بیان حدیثی در باب:
  * اهتمام به امور مسلمانان
  «اميرالمؤمنين (ع) از قول پيامبر اکرم (ص) نقل ميکنند که فرمود: هرکس روز خود را اين‏گونه آغاز کند که در فکر چاره‌جويى مشکل کارهاى مسلمانان نباشد، از پيروان اسلام نيست و هرکس مسلمانى را ببيند که مسلمانان را به يارى ميطلبد و به يارى او نشتابد، از مسلمانان نخواهد بود.» صفحه 165

  اين يک ضابطه‌ی کلّى براى نوع وظايف ما است که اينکه کسى سرش را پايين بيندازد و فقط به فکر خود و زندگى خود باشد و اهتمام او را مسائلِ شخص خود او تشکيل بدهد، اين شيوه‌ی اسلام نيست؛ برنامه‌ي اسلام اين نيست. وظيفه‌ی مسلمان است که اهتمام به امور مسلمانان داشته باشد... اينکه در گوشه‌‌‌هاى مختلف دنيا، در دنياى اسلام، مسلمانان دچار ابتلائاتى باشند... ما بگوييم به ما چه، ما به فکر خودمان باشيم؛ اين فرهنگى که سياستهاى تبليغى و فرهنگى غربي‌ها که مُخّ و باطنش جز سياست چيز ديگر نيست... بايد به فکر مسلمانان ديگر بود.
   کتاب نسیم سحر مشتمل بر احادیث برگزیده از کتاب «نوادر راوندی» میباشد که از 1 آذر 1383 تا 24 خرداد 1384 در آغاز درس، رهبر معظّم انقلاب بیان می‌کردند. ایشان با بیانی روان و ساده به تبیین مفاد حدیث میپرداختند و تلاش می‌کردند که با برشمردن مصادیق امروزی مفاد حدیث، بهره و استفاده‌ی حاضران و مخاطبان را مضاعف نمایند. ویژگی دیگر این کتاب آن است که بیانات معظّمٌ‌له در اجتماع طلاب و فضلای درس خارج ایراد شده است و از این جهت، مباحث اخلاقی و اجتماعی مطرح‌شده در این اجتماع از سطح و عمق ویژه‌ای برخوردار بوده و بر اساس برترین و پرمضمون‌ترین معارف بنا شده است.

  علاقمندان می‌توانند برای تهیه‌ی کتاب «نسیم سحر» اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: