اخبار
اخبار


  نسخه چاپي

   

  گفتاری در باب صبر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) منتشر شد

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در زمستان سال 1352 در جلساتی که پس از اقامه‌ی نماز مغرب و عشا در مسجد کرامت مشهد برگزار می‌شد به شرح حدیث مکارم‌الاخلاق که در آن به ده ویژگی پیامبران اشاره شده، پرداختند. معظّمٌ‌لّه ضمن تبیین این صفات، اهتمام ویژه‌ای به زدودن برداشتهای غلط از این معارف اساسی، در اذهان مخاطبان عمدتاً جوان خود داشتند.

  مفهوم «صبر» نیز از مفاهیمی بود که مورد برداشتهای غلط قرار گرفته بود. ایشان با ارائه‌ی تعریفی صحیح و دقیق از «صبر» موضع و جایگاه آن را در میان معارف دینی تبیین نموده‌ و آن‌گاه بر اساس روایتی از پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله) به بیان اقسام صبر پرداخته‌اند.

  متن پیاده شده‌ی این جلسات در سال 1354 با بازنویسی و تنظیم حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) و با کارسازی مبارز مجاهد مرحوم سیّدحسین نیّری تهرانی توسّط نشر غدیر به چاپ رسیده و پس از پیروزی انقلاب بارها توسّط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است. آنچنان که در مقدّمه‌ی چاپ اوّل آن آمده مؤلّف معظّم بنا داشتند مفاهیم مندرج در این سلسله جلسات و برخی مفاهیم دیگر را در قالب کتب سهل‌الوصول به دست چاپ بسپرند که شرایط بعدی مانع از این مهم میگردد. مؤسّسه‌ی انقلاب اسلامی انشاءالله با دسترسی به نوارهای صوتی جلسات مذکور، پس از انتشار این مجلّد، مباحث موجود از آن جلسات را در قالب مناسبی آماده و در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

  علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب «صبر» اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: