اخبار
اخبار


  نسخه چاپي
  در آستانه روز ملّی شعر و ادب؛
   

  انتشارات انقلاب اسلامی، کتاب «باکاروان شعر فارسی» را روانه‌ی بازار نشر کرد

  رنگ پاکی میزند برجان، زبان فارسی / میدهد پیغامی از ایمان، زبان فارسی

  در آستانه بیست و هفتم شهریور، روز ملّی شعر و ادب، انتشارات انقلاب اسلامی، کتاب «باکاروان شعر فارسی» را روانه‌ی بازار نشر کرد.

  این کتاب که با مقدمه‌ای ادبی از دکتر علیرضا قزوه و با گفتاری علمی و به کوشش دکتر محمدحسن مقیسه تدوین شده است، برای اوّلین بار به معرفی 40 شاعر غیر ایرانی می‌پردازد که در شبهای نیمه‌ی ماه مبارک رمضان در حسینیّه‌ی امام خمینی(قدّس‌سّره‌الشّریف) و در محضر رهبر هنرمند و دُرشناش شعر، به زبان شیرین فارسی به شعرخوانی پرداخته‌اند.

  در این کتاب، علاوه بر آشنایی مختصر با پیشینه، کارکرد و ویژگی‌های زبان فارسی، با زندگینامه، آثار علمی و فعّالیّت‌های ادبی و فرهنگی شاعران آشنا می‌شویم و می‌توانیم به آرائ راهیانه و سرشار از معرفت رهبر معظّم انقلاب اسلامی در نقد اشعار قرائت شده نیز دست یابیم.

  آنچه از"باکاروان شعرفارسی" می‌آموزیم، اهتمام رهبر حکیم انقلاب اسلامی است به شعر، به عنوان یکی از هنرهای کهن، کارا، بروز و فاخر است که در جان و جهان ایرانیان و دوستداران غیرایرانی زبان فارسی عمیقا رسوخ یافته و جا دارد که از آن در راه نشر معارف اسلامی و اخلاق انسانی بهره‌برداری گردد.
  همچنین در این کتاب، با همّت بلیغ رهبری در خصوص گسترش زبان غنی و سرشار از حکمت فارسی آشنا میشویم؛ زبانی که در روزگارانی نه چندان دور ، بخش بزرگی از کشورهای پیرامونی ایران اسلامی را در زیر پَر دانایی و سایه‌ی مهربانی خویش گرفته بود و هم اکنون نیز زبان دوم جهان اسلام است و دارای ریشه‌ها و زمینه‌های عریق و قوی در آسیای میانه، شبه قاره و بسیاری از نقاط دیگر و مستعد و شایسته‌ی شکوفایی.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: