نمایش محصول

اخلاق انتخاباتی

گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب

درباره کتاب

مروري بر بيانات و سيره‌ی عملي حضرت آيت‌‌الله العظمي خامنه‌‌ای(مدّظلّه‌ العالي)، رهبر معظّم انقلاب اسلامي، نشان مي‌دهد که ايشان از ابتدای رهبری خويش، تأکيد بسياری بر حضور مردم در همه‌ی صحنه‌‌ها، خصوصاً عرصه‌ی انتخابات داشته و به‌ خوبي پيامدهای مثبت و مهم آن را جهت حفظ نظام و کشور تشريح کرده‌اند. بر اين اساس، جهت آشنايي عموم مردم خصوصاً نسل جوان و فرهيخته‌ی کشور با افکار و ديدگاه‌های معظّمٌ‌‌له، گردآوری و تدوين اين مجموعه ضروری به نظر می‌رسيد؛ لذا براي رسيدن به اين هدف مجموعه‌‌ی حاضر با عنوان «اخلاق انتخاباتی» در چهار فصل تهيه و تدوين گرديد که شامل گزيده‌ای قابل توجّه از ديدگاه‌های معظّمٌ‌له در طول دوره‌‌ی پُربرکت رهبری ايشان از سال 1368 تا 1390 می‌‌باشد.

صفحاتی از کتاب

حضوری آگاهانه و محققانه در انتخابات همه‌‌ى كسانى كه در مقابل اسلام و آينده‌‌ى اين كشور احساس مسئوليت مى‌كنند، وظيفه دارند كه در اين آزمايش الهى [انتخابات] شركت كنند. البته اين حضور بايد آگاهانه و از روى تحقيق و با به دست آوردن حجّت بين خود و خدا باشد. كسى كه رأى مى‌دهد و فردى را انتخاب مى‌ كند، بايد برطبق تشخيص باشد. اين تشخيص را به دست آوريد و ان‌شاءالله با قاطعيّت در اين آزمايش الهى شركت كنيد. قصد خدمت نه قدرت‌طلبی و جمع ثروت كسانى هم كه وارد عرصه‌‌ى انتخابات می‌شوند، بايد يك تقيداتى، تعهداتى داشته باشند. اين، خطاب به همه‌‌ى كسانى است كه به عنوان نامزد وارد عرصه‌ ى انتخابات می‌شوند... نامزد انتخابات بايد با قصد خدمت وارد شود. اگر با قصد قدرت‌‌طلبى و جمع‌‌كردن پول و مسائل گوناگون و انگيزه‌‌هاى ناسالم ديگر وارد شود، به كشور خدمت نمي‌كند. نامزد انتخابات بايد با انگيزه‌‌ى خدمت وارد شود؛ اين را بايد تشخيص داد، بايد فهميد، بايد حدس زد. اگر چنانچه نامزدها به مراكز ثروت و قدرت متصل شوند، كار خراب می‌شود.

موضوعات مهم

شرکت در انتخابات وظیفه‌ی، سیاسی، ملّی و اخلاقی/آگاهی و بصیرت در انتخابات/ توجّه به ملاکهای دینی و انقلابی نه قومی و طایفه‌ای/حفظ وحدت ملّی بعد از انتخابات، ترجیح مصالح نظام بر مصالح حزبی و جناحی/برگزاری انتخاباتی آزاد، سالم و قانونی/بیداری در مقابل دشمنان
movie
اخلاق انتخاباتی