اخبار
اخبار


  نسخه چاپي

   

  آیین معرّفی کتاب «پیشوای صادق» در دفتر مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار میگردد.

  این کتاب، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) درباره‌ی سیره‌ی فرهنگی سیاسی امام صادق (علیه‌السّلام) است که در 17 شماره‌ی روزنامه‌ی جمهوری اسلامی در خرداد سال 1358 منتشر شده است.

  در دیدگاه رهبر معظّم انقلاب، سیره‌ی امامان معصوم (علیهم‌السّلام) به انسانی 250ساله تشبیه می‌شود که براساس شرایط زمانی، بهترین شیوه را برای رسیدن به اهداف والای اسلام، انتخاب کرده‌اند؛ گاهی با جهاد، گاهی با آتش‌بس، گاهی با مبارزات سرّی، گاهی با کار فرهنگی و تبیینی به انجام وظیفه پرداخته‌اند. در این میان، امام صادق (علیه‌السّلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل بیت (علیهم‌السّلام) داشته‌اند. آنچه در دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به سیره‌ی سیاسی آن حضرت، مشاهده میشود تلاش حضرت برای تأسیس حکومت مطلوب ائمّه (علیهم‌السّلام) است.

  در این کتاب، با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان 250ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السّلام) اشاره شده است.

  پیشوای صادق

  آئین معرّفی این کتاب، پنجشنبه 6 تیر 1398 از ساعت 10:30 تا 12:30 در دفتر مؤسّسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در شهر مقدّس قم به نشانی خیابان شهدا- کوچه‌ی 28(بیگدلی)- شماره‌ی 120 برگزار میگردد.
  👈 علاقه‌مندان برای تهیه کتاب «پیشوای صادق» می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: