اخبار
اخبار


  نسخه چاپي

   

  خون دلی که لعل شد؛ خاطرات رهبر انقلاب در نخستین جشنواره «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» برگزیده شد

  آیین اختتامیه نخستین جشنواره «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ناشی از ویروس کرونا با حضور ایوب دهقانکار مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، موسی حقانی رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر و دبیر جایزه، برگزیدگان، داوران و اصحاب رسانه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد.

  در این جشنواره آثار سالهای 1357- 1395 در موضوع‌های کلیات، رمان تاریخی، اسناد و پژوهش های اسنادی، مستندنگاری، تاریخ شفاهی، تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی، خاطرات و کودک و نوجوان بررسی و داوری شدند که در بین آنها کتاب 432 صفحه‌ای خون دلی که لعل شد: خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدّظلّه) از زندان‌ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی، در موضوع خاطرات برگزیده شد.

  در ادامه برخی از مزیّتهای کتاب «خون دلی که لعل شد» را میتوان در فهرست زیر مشاهده کرد:

  *  اتقان و سندیّت کتاب، از همه‌ی کتابهای مشابه برتر است زیرا که راوی داستان شخص رهبر انقلاب است.

  *  از آنجا که آیت‌الله خامنه‌ای آشنایی بسیاری خوبی با ادبیّات داستانی دارند با استفاده از توانمندی خود، همچون نویسنده‌ی متبحّر به شرح داستان پرداخته‌اند، به نوعی که احساسات افراد و راوی به طور جالب و واضحی به مخاطب منتقل میگردد.

  * با آنکه اصل خاطرات به زبان عربی گفته شده است امّا با ترجمه‌ی بسیار نزدیک به کلمات و گنجینه‌ی واژگانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مخاطب احساس میکند که از زبان ایشان داستان را دارد می‌شنود.

  * مخاطب با شادی‌ها و غمهای او، با اضطرابها و هیجانها، با دردها و بیماری‌ها و خلاصه با همه‌ی حالات او هم‌ذات‌پنداری میکند. گاهی میخندد و گاهی میگرید ...

  * کتاب، اگرچه که شبیه کتاب خاطرات و داستان است امّا سرشار است از حکمتها، درسها و عبرتها. به تناسب هر واقعه و حادثه، درسها و عبرتهای مرتبط برای مخاطب شرح داده میشود و از این رو میتوان کتاب، را حکمتنامه دانست که درس زندگی به جوانان میدهد. درس توکّل و توسّل، دینداری، صبر، مقاومت و ایستادگی، شجاعت، زهد و دنیاگریزی، پرهیز از تجمّل، همسرداری و عشق به خانواده، دلسوزی برای مردم، هوشمندی در برخورد با سختی‌ها، مدیریّت بحران، کار تشکیلاتی، مطالعه و علم‌دوستی و ...

  جهت خرید کتاب خون دلی که لعل شد اینجا را کلیک نمایند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: