اخبار
اخبار


  نسخه چاپي
  در قالب نسخه رایگان الکترونیکی
   

  کتاب دولت جوان حزب اللهی منتشر شد

  جدیدترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «بررسی مفهوم و ویژگی های دولت جوان حزب اللهی در بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه العالی)» به دو صورت مکتوب و الکترونیکی منتشر شد.

  پس از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه العالی) درباره‌ی موضوع «دولت جوان حزب‌اللّهی» و طرح این مسأله از سوی ایشان به عنوان راه علاج و نسخه‌ی برون‌رفت از مشکلات موجود در کشور، این مفهوم به عنوان یکی از پربسامدترین مفاهیم مطرح شده از طرف ایشان در میان جامعه نخبگان و عموم مردم شناخته شد و بر این اساس تشریح و تبیین این دیدگاه برای عموم مخاطبان یکی از ضروری‌ و لازم‌ترین اقدامات به نظر می رسد.

  کتاب دولت جوان حزب اللّهی که به همّت معاونت پژوهش و آموزش مؤسّسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی به رشته تحریر در آمده، با بهره‌گیری از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه العالی) به بررسی مفهوم و ویژگی های دولت جوان حزب‌اللّهی از منظر معظم له پرداخته است.

  این کتاب در مجموع شامل 4 فصل می باشد که در فصل اوّل آن به بررسی مفاهیمی همچون دولت، دولت اسلامی، جایگاه ویژه دولت در نظام اسلامی، ویژگی‌ها و اوصاف کارگزاران دولت اسلامی پرداخته شده است.

  در فصل دوّم این کتاب با معناشناسی واژه‌ی«جوان» موضوعاتی همچون اهمّیّت جوان‌گرایی و ویژگی های جوانان مورد بررسی قرار گرفته است.

  همچنین در فصل سوّم نیز با تبیین مفهوم«حزب‌الله» و بیان وظایف و شاخص های آن به ضرورت استفاده از نیروهای حزب‌اللّهی در دولت اشاره شده و در نهایت در فصل پایانی این اثر ضرورت و کارآمدی دولت جوان حزب‌اللّهی از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه العالی) مورد بررسی قرار گرفته است.

  این اثر توسّط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه العالی) در ۱۸۸ صفحه تنظیم و روانه‌ی بازار نشر گردیده است.

  همچنین در راستای استفاده‌ی عموم مخاطبان در سراسر کشور همزمان با انتشار نسخه‌ی چاپی، نسخه‌ی الکترونیکی این اثر نیز به صورت «رایگان» بر روی پایگاه اینترنتی انتشارات انقلاب اسلامی در دسترس است.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: