نمایش محصول

دولت جوان حزب اللهی

بررسی مفهوم و ویژگی‌های دولت جوان حزب اللهی در بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)

درباره کتاب

جدیدترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی با نام «بررسی مفهوم و ویژگی های دولت جوان حزب اللهی در بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّ ظلّه العالی)» در دو نسخه مکتوب و الکترونیکی منتشر شد.
پس از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّ ظلّه العالی) درباره‌ی موضوع «دولت جوان حزب‌اللّهی» و طرح این مسأله از سوی ایشان به عنوان راه علاج و نسخه‌ی برون‌رفت از مشکلات موجود در کشور، این مفهوم به عنوان یکی از پربسامدترین مفاهیم مطرح شده از طرف ایشان در میان جامعه نخبگان و عموم مردم شناخته شد و بر این اساس تشریح و تبیین این دیدگاه برای عموم مخاطبان یکی از ضروری‌ و لازم‌ترین اقدامات به نظر می رسد.
کتاب دولت جوان حزب اللّهی که به همّت معاونت پژوهش و آموزش مؤسّسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی به رشته تحریر در آمده، با بهره‌گیری از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه العالی) به بررسی مفهوم و ویژگی های دولت جوان حزب‌اللّهی از منظر معظم له پرداخته است.
این کتاب در مجموع شامل 4 فصل می باشد که در فصل اوّل آن به بررسی مفاهیمی همچون دولت، دولت اسلامی، جایگاه ویژه دولت در نظام اسلامی، ویژگی‌ها و اوصاف کارگزاران دولت اسلامی پرداخته شده است.
در فصل دوّم این کتاب با معناشناسی واژه‌ی«جوان» موضوعاتی همچون اهمّیّت جوان‌گرایی و ویژگی های جوانان مورد بررسی قرار گرفته است.
همچنین در فصل سوّم نیز با تبیین مفهوم«حزب‌الله» و بیان وظایف و شاخص های آن به ضرورت استفاده از نیروهای حزب‌اللّهی در دولت اشاره شده و در نهایت در فصل پایانی این اثر ضرورت و کارآمدی دولت جوان حزب‌اللّهی از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه العالی) مورد بررسی قرار گرفته است.
این اثر توسّط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه العالی) در ۱۸۸ صفحه تنظیم و روانه‌ی بازار نشر گردیده است.
همچنین در راستای استفاده‌ی عموم مخاطبان در سراسر کشور نسخه الکترونیکی این اثر از سایت انتشارات انقلاب اسلامی در دسترس است.

movie
دولت جوان حزب اللهی