اخبار
اخبار


  نسخه چاپي

   

  تخفیف ویژه به مناسبت 16 آذر روز دانشجو

  به مناسبت روز دانشجو کلیه آثار انتشارات انقلاب اسلامی با 25درصد تخفیف به مدت یک هفته از تاریخ 16 لغایت 23 آذر ماه در پایگاه اطلاع‌رسانی book-khamenei.ir عرضه می گردد.

  - دانشجو در نگاه رهبر انقلاب:

  * مفهوم دانشجو
  كلمه‌ی دانشجو از لحاظ بارِ معنايى، حامل معناى خيلى جالب توجّه و مهمّى است. دانشجو يعنى جوانِ طالب علمى كه آينده در دست اوست. اين خصوصيات، در كلمه‌ي دانشجو هست. دانشجو، يعنى جوان؛ چون دانشجويى، قهراً مربوط به دوران جوانى است. طالب علم بودن و جستجوى از دانش هم در كلمه‌ی دانشجو هست. (روشنای علم، صفحه‌ی 376)

  * دانشجو، ثروت
  ما ده میلیون تحصیل‌کرده‌ی دانشگاهی داریم، نزدیک به پنج میلیون دانشجو داریم؛ اینها ثروت است برای کشور. (ایران ساخت صفحه‌ی 68)

  * خصوصیات ارزشمند یک دانشجو
  دانشجو بودن يك ارزش است و ـ همان‏طور كه گفتم ـ در بطن خود ارزشهاى متراكمى دارد؛ جوانى، در راه علم بودن، آزاد انديشى، مدير آينده‌ي كشور شدن، انگيزه‌هاى متعالى و آرمان‌گرايى در دانشجو وجود دارد. نمیگويم همه‌ي دانشجو‏ها اين‏گونه‌اند؛ اما اين خصوصيتِ دانشجويى است.(روشنای علم، صفحه‌ی 390)

  * خوش‌بینی به دانشگاه و دانشجو
  اين‏جانب نسبت به محيط دانشگاه و حرکت دانشجويى خوش‌بينم... اين خوش‌بينى‏ ناشى از خوش‌خيالى نيست؛ بالاخره ما عمرمان را با همين کارها گذرانده‌ايم... بنده اطّلاعات مبسوطى را از وضع دانشگاهها دريافت میکنم که برآيند همه‌ی اين اطّلاعات همينى است که گفتم: خوش‌بينم. (روشنای آینده، صفحه‌ی 378)

  * آینده سازی دانشجویان
  بنده در یکى از همین ملاقاتها به دانشجوها گفتم شما براى پنجاه سال آینده برنامه‌ریزى کنید؛ توقّع ما این است. منظورم در زمینه‌ی علم است. هدف را این قرار بدهیم که پنجاه سال بعد، کشور شما یکى از مراجع عمده و درجه‌ی اوّل علمى دنیا باشد. (امین زبان و ادب پارسی، صفحه‌ی 81)

  * توصیه رعایت تقوا به دانشجویان
  من توصیه میکنم به جوانهاى عزیزمان و جوانهاى دانشجو که به مسائل تقواى شخصى، پرهیزکارى شخصى، پاکدامنى شخصى اهمّیّت بدهید، بپردازید؛ حتماً تلاوت قرآن را روزانه فراموش نکنید... با قرآن ارتباطتان را برقرار کنید. (اندیشه مقاومت، صفحه‌ی 203)

  علاقه‌مندان برای تهیه‌ی این آثار اینجا را کلیک کنند.

  نظرات بینندگان
  این خبر فاقد نظر می باشد
  نظر شما
  نام :
  ایمیل : 
  *نظرات :
  متن تصویر: